There are no translations available.
Crnogorska delegacija, koju su sačinjavali Božo Knežević i Jadranka Jestrović, učenik i profesorica pljevaljske gimnazije „Tanasije Pejatović”, učestvovala je na VI međunarodnoj konferenciji UNESCO-ve ASP mreže škola i međunarodnom ekološkom forumu mladih “Jedna planeta – jedna budućnost”.
Konferencija se održavala u sibirskom gradu Hanti Mansijsku (glavnom gradu Hanti Mansijskog autonomnog okruga – Jugre, u periodu od 21. do 26. maja 2013. godine. Predstavljala je dio veliko međunarodne ekološke akcije “Zaštititi i sačuvati” pod patronatom UNESCO-a, dok je obuhvatala i međunarodni ekološki forum mladih “Jedna planeta – jedna budućnost”. Na konferenciji je pored naše delegacije, uzelo učešća još 100 učesnika iz Finske, Poljske, Slovačke, Slovenije, Bugarske, Ukrajine i Rusije.
U takmičarskom dijelu konferencije, učenik Božo Knežević je zahvaljujući poznavanju ruskog jezika bio voditelj svečane završne večeri, kojoj su prisustvovali predstavnici UNESCO-a iz cijelog svijeta. Tom prilikom, njemu i nastavnici gđi Jestrović su uručene zlatne medalje i diplome pobjednika (priznanja ekvivalentna I mjestima); čime je vrjednovan njihov rad kao predstavnika Crne Gore (koja prvi put učestvuje na ovakvoj konferenciji, u okviru Dekade UNESCO-a posvećene održivom razvoju).
